Забезпечення підвищення рівня обізнаності підприємств та підприємців про доступні послуги з підтримки торгівлі та експорту, можливості використання послуг електронного урядування та участі в міжнародних електронних закупівлях шляхом проведення інформаційно-освітньої кампанії

57%
Інформацію оновлено
19.03.2021
Відповідальний виконавець: 
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Міністерства культури та інформаційної політики України
Міністерство закордонних справ України
Державна установа "Офіс з просування експорту України"
Торгово-промислова палата України (за згодою)
Галузеві та бізнес-асоціації (за згодою)
  • Виконано
  • Виконується
  • Не виконано
  • Заплановано до виконання
IV квартал
2018
Щорічне проведення інформаційно-освітніх кампаній щодо існуючих послуг з підтримки експорту та міжнародної торгівлі, послуг електронного урядування та участі в міжнародних електронних закупівлях у 2018 році
Виконано

ДУ "Офіс з просування експорту України" реалізовано І етап дворічної дворівневої навчальної програми для підприємців та експортерів Export Revolution Ukraine: проведено 5 освітніх семінарів у м. Києві, 9 вебінарів для 650 учасників початкового та 107 учасників просунутого рівнів (зокрема, для 8 компаній-учасниць просунутого рівня організовано навчальний візит до Естонії).

Офісом організовано 5 освітніх заходів для експортерів: один у м. Вінниця (понад 110 учасників) та 4 заходи у м. Києві. Проведено серію освітніх заходів у містах Києві, Одесі, Дніпрі та Львові для понад 200 учасників. Проведено освітню подію Export Talks щодо ринку Туреччини (50 учасників) та навчальний практикум щодо ринку Китаю у межах програми Go China (60 учасників). Офісом розроблено та оприлюднено на своєму сайті в травні 2018 року електронний довідник “Донорська підтримка у розвитку бізнесу та виході на експорт”.

У 2018 році Офіс провів індивідуальний аналіз щодо визначення перспективних ринків збуту для 33 компаній. Проводилась робота стосовно надання консультацій щодо можливостей Європейської мережі підприємців (European Enterprise network - EEN – найбільшої в Європі мережі підтримки підприємництва), яка створена Європейською комісією у 2008 році та працює в рамках Програми ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу (COSME)”. Використання потенціалу EEN дозволяє розширити інвестиційні та торговельні можливості українських підприємств (пошук партнерів у 65 країнах світу для експорту товарів у країнах-учасницях EEN, комерціалізація інновацій – трансфер технологій, пошук інвестора/партнера за кордоном для виведення на ринок нової технологічної продукції чи послуг, захист прав інтелектуальної власності). Мережа EEN включає понад 600 організацій з підтримки та розвитку бізнесу; понад 2,5 мільйона організацій-учасників; понад 6000 технологічних профілів; понад 10000 бізнесових профілів; понад 100 великих заходів і 18 тисяч B2B-зустрічей на рік.

ДУ "Офіс з просування експорту України" спільно з проектом “Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС” було розроблено “Хелпдеск” для експортерів – спеціалізований інформаційний онлайн-ресурс для МСБ, який надаватиме інформацію щодо здійснення експорту до ЄС, а саме тарифних та нетарифних заході, правил походження товарів, нормативних вимог по 10 головних підсекторах згідно з Експортною стратегією України. “Хелпдеск” буде запущено на сайті Офісу на початку 2019 року. У жовтні 2018 року Офіс за підтримки Мінекономрозвитку оголосив конкурс “Битва міст”, який мав на меті забезпечити інформаційне покриття освітніх проектів національного рівня, активно залучити регіональний бізнес до реєстрації на програми та визначити два українських міста для реалізації освітніх програм “Експортна революція в Україні” та “Креативний експорт в Україні” (окрім Києва). В результаті конкурсу, за право виступити локальними провайдерами програм змагалось 17 регіонів України, що забезпечило медійне покриття на понад 100 000 аудиторії.

Радою експортерів та інвесторів при МЗС на постійній основі оновлюється відповідний інетернет-розділ “Проведення тендерів та конкурсних торгів” у якості інформаційної платформи для українських експортерів, на якій розміщується актуальна інформація про можливості розширення експорту української продукції шляхом участі у міжнародних тендерних та конкурсних заходах, у т.ч. і електронних. Мінекономрозвитку на постійній основі інформує суб’єктів господарювання про доступні послуги з підтримки торгівлі та експорту. Зазначена інформація опубліковується на офіційному сайті у рубриці “Розвиток експорту” та поширюється серед зацікавлених сторін.

Проект CUTIS розробив та поширює під час проведення заходів Практичний посібник для українських малих та середніх підприємств з експорту до Канади. Електронна копія посібника доступна на сайті проекту CUTIS . Також проект CUTIS підтримує в постійному оновленні такі інформаційні канали: веб-сайт проекту, сторінку проекту на Facebook, Twitter акаунт; акаунт проекту на YouTube; LinkedIn акаунт, щомісячний електронний вісник. Завдяки залученню проекту було створено 95 публікацій в бізнес-медіа.

IV квартал
2019
Щорічне проведення інформаційно-освітніх кампаній щодо існуючих послуг з підтримки експорту та міжнародної торгівлі, послуг електронного урядування та участі в міжнародних електронних закупівлях у 2019 році
Виконується

ДУ “Офіс з просування експорту України” у 2019 році завершив реалізацію ІІ етапу дворічної дворівневої навчальної програми для підприємців та експортерів Export Revolution Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 12 освітніх семінарів у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Харкові та Дніпрі; проведено 7 освітніх модулів онлайн та 14 сесій зворотного зв’язку (для 152 учасників курсу). Рівень START: проведено 2 вебінари (для 546 учасників).

ДУ “Офіс з просування експорту України” завершив реалізацію І етапу дворічної дворівневої навчальної програми Creative Export Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 9 освітніх семінарів у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Харкові та Дніпрі; проведено 5 освітніх модулів онлайн та 10 сесій зворотного зв’язку (для 63 учасників курсу). Рівень START: проведено 2 вебінари та 9 живих освітніх семінарів (для 594 учасників).

ДУ “Офіс з просування експорту” завершив реалізацію освітньої програми Експортна Академія. Було проведено 13 семінарів для 296 учасників у м. Київ з он-лайн трансляціями для учасників з регіонів. Сертифікати Експортної Академії отримало 35 учасників.

ДУ “Офіс з просування експорту” оновив та реалізує третій рік поспіль дворівневу навчальну програму для підприємців та експортерів Export Evolution Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 5 освітніх семінарів, 12 освітніх модулів онлайн та 12 сесій зворотного зв’язку (для 142 учасників курсу). Рівень START: проведено 9 відео-лекцій, 9 онлайн-сесій запитань та відповідей (для 572 учасників курсу).

Офіс з просування експорту опублікував понад 450 інформаційних повідомлень, які загалом охопили аудиторію у більше ніж 1 200 000 осіб. За рік було проведено 25 онлайн-трансляцій, які переглянуло 20 000 осіб.

У 1-му кварталі 2019 році ДУ “Офіс з просування експорту України” мережа підтримки підприємництва створена Європейською комісією у 2008 році та працює в рамках Програми ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу (COSME)”. Використання потенціалу EEN дозволяє розширити інвестиційні та торговельні можливості українських підприємств (пошук партнерів у 65 країнах світу для експорту товарів у країнах-учасницях EEN, комерціалізація інновацій – трансфер технологій, пошук інвестора/партнера за кордоном для виведення на ринок нової технологічної продукції чи послуг, захист прав інтелектуальної власності). Мережа EEN включає понад 600 організацій з підтримки та розвитку бізнесу; понад 2,5 мільйона організацій-учасників; понад 6000 технологічних профілів; понад 10000 бізнесових профілів; понад 100 великих заходів і 18 тисяч B2B-зустрічей на рік. Було оброблено 118 запитів від українських компаній, 17 запитів до вітчизняних виробників, зареєстровано 69 нових виробництв, опубліковано 2 профілі.

Щомісячно Установа поширює серед експортерів інформацію стосовно актуальних тендерів міжнародних державних закупівель, запитів від іноземних імпортерів та виставково-ярмаркових заходів за кордоном. Зокрема було надано 5 консультацій компаніям з приводу участі у міжнародних тендерах.

В рамках роботи з групою експортоорієнтованих компаній проведено наступні заходи:

1. Українська асоціація дверей (30 членів асоціації). Підготувала комплексне дослідження щодо визначення пріоритетних ринків для експорту дверей для Української асоціації дверей; провела презентацію комплексного дослідження щодо визначення пріоритетних ринків для експорту дверей на Конференції Української асоціації дверей "Свіжі новини із виставки Made Expo 2019 у Мілані та ТОП 5 найбільш привабливих країн для експорту дверей", що пройшла у рамках виставки "Inter Build Expo" - 20 березня та провела менторську сесію щодо планування  експортної діяльності з метою оцінки ступеня готовності компаній-членів Асоціації до виходу на пріоритетні ринки і планування відповідної стратегії

2. Українська горіхова асоціація (2 852 члена асоціації). Підготувала  комплексне дослідження щодо визначення пріоритетних ринків для експорту волоських горіхів для Української горіхової асоціації; провела презентацію комплексного дослідження щодо визначення пріоритетних ринків для експорту волоських горіхів на Конференції Української горіхової асоціації "Трамплін для стрибка в Горіховий бізнес. Основні драйвери розвитку та перспективи горіхового бізнесу в Україні і в світі"  в рамках Agroport Lviv West 2019 - 22 березня та менторську сесію щодо планування  експортної діяльності з метою оцінки ступеня готовності компаній-членів Асоціації до виходу на пріоритетні ринки і планування відповідної стратегії.

3. Українська асоціація меблевиків (168 членів асоціації). Підготувала  комплексне дослідження щодо визначення пріоритетних ринків для експорту меблевої продукції для Української асоціації меблевиків; провела презентацію комплексного дослідження щодо визначення пріоритетних ринків для експорту меблів 28 травня 2019 р. та провела менторську сесію щодо планування  експортної діяльності з метою оцінки ступеня готовності компаній-членів Асоціації до виходу на ринок Великої Британії та планування відповідної стратегії. Підготовлено дослідження ринку меблів Великої Британії та презентовано для учасників асоціації та для Європейського меблевого кластеру.

4. Альянс виробників ювелірних виробів (8 учасників). Підготовлено дослідження щодо вибору пріоритетного ринку для ювелірних виробів та презентовано для учасників альянсу - 11 червня 2019 р.

5. Представники видавничої галузі  (19 учасників). Підготовлено дослідження світового ринку книговидання та презентовано для представників видавничої галузі  - 25 червня 2019 р.

6. Група виробників ягід (60 учасників). Підготовлено та презентовано огляд вимог до ягідної продукції на ринку ЄС - 2 квітня 2019 р.

Мінекономрозвитку у І півріччі. 2019 року провів опитування серед експортерів щодо їх обізнаностіта задоволеності послугами з державної підтримки експорту, результати якого будуть враховані для поліпшення експортної політики і послуг для бізнесу.

У 2-му кварталі 2019 році ДУ “Офіс з просування експорту України” проводилась робота стосовно надання консультацій щодо можливостей Європейської мережі підприємців (European Enterprise network EEN – найбільшої в Європі мережі підтримки підприємництва), яка створена Європейською комісією у 2008 році та працює в рамках Програми ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу (COSME)”. Використання потенціалу EEN дозволяє розширити інвестиційні та торговельні можливості українських підприємств (пошук партнерів у 65 країнах світу для експорту товарів у країнах-учасницях EEN, комерціалізація інновацій – трансфер технологій, пошук інвестора/партнера за кордоном для виведення на ринок нової технологічної продукції чи послуг, захист прав інтелектуальної власності).

Протягом 2-го кварталу 2019 року:

- зареєстровано 68 нових клієнтів на платформі

- створено та опубліковано 4 профілі компаній у мережі

- опрацьовано 51 запит від українських компаній до іноземних

- передано 12 запитів до українських компаній

- проведено воркшоп по створенню профілів EEN для меблевої асоціації

- участь у якості спікера з презентацією можливостей платформи EEN у освітніх дняху 7 містах (Львів, Дніпро, Житомир, Вінниця, Одеса, Сєвєродонецьк та Кременчук)

- підготовлено та опубліковано 12 актуальних запитів для українських виробників

МЗС: На сайті РЕІ при МЗС на постійній основі наповнюється та оновлюється відповідний розділ "Проведення тендерів та конкурсних торгів" у якості інформаційної платформи для українських експортерів, на якій оперативно розміщується актуальна інформація про можливості розширення експорту української продукції шляхом участі у міжнародних тендерних та конкурсних заходах, у т.ч. і електронних.

МІП: У березні 2019 року МІП долучилося до інформаційної політики, яку ініціювало Державне агентство з питань електронного урядування України та забезпечило поширення шести соціальних роликів  «Тримай пораду від сусіда». Ролики розповідають про електронізацію державних послуг  та спрощення отримання таких послуг від держави громадянами України.

IV квартал
2020
Щорічне проведення інформаційно-освітніх кампаній щодо існуючих послуг з підтримки експорту та міжнародної торгівлі, послуг електронного урядування та участі в міжнародних електронних закупівлях у 2020 році
Виконується

ДУ «Офіс з просування експорту» розробили навчальні тренінги щодо методології вибору ринків для експорту, онлайн–ресурсів для дослідження, а також особливостей регулю- вання товарів ЄвропейськогоСоюзу. Протягом 2020 року проведено 10 таких тренінгів в рамках різноманітних програм.

МЗС На сайті РЕІ при МЗС на постійній основі наповнюється та оновлюється відповідний розділ «Проведення тендерів та конкурсних торгів» у якості інформаційної платформи для українських експортерів, на якій оперативно розміщується актуальна інформація про можливості розширення експорту української продукції шляхом участі у міжнародних тендерних та конкурсних заходах, у т.ч. і електронних.

IV квартал
2021
Щорічне проведення інформаційно-освітніх кампаній щодо існуючих послуг з підтримки експорту та міжнародної торгівлі, послуг електронного урядування та участі в міжнародних електронних закупівлях у 2021
Виконується

ДУ «Офіс з просування експорту» розробили навчальні тренінги щодо методології вибору ринків для експорту, онлайн–ресурсів для дослідження, а також особливостей регулю- вання товарів ЄвропейськогоСоюзу. Протягом 2020 року проведено 10 таких тренінгів в рамках різноманітних програм.

МЗС На сайті РЕІ при МЗС на постійній основі наповнюється та оновлюється відповідний розділ «Проведення тендерів та конкурсних торгів» у якості інформаційної платформи для українських експортерів, на якій оперативно розміщується актуальна інформація про можливості розширення експорту української продукції шляхом участі у міжнародних тендерних та конкурсних заходах, у т.ч. і електронних.

II квартал
2018
Проведення аналізу існуючої інституціональної системи з підтримки експорту, розроблення та представлення проєкту Концепції щодо створення інституції з підтримки та просування експорту
Виконано

Звіт за 2018 рік.

II квартал
2018
Розроблення та прийняття нормативно–правового акту про створення інституції з підтримки та просування експорту
Виконано

Звіт за 2018 рік.

IV квартал
2018
Початок роботи інституції з підтримки та просування експорту на базі Офісу з просування експорту
Виконано

Звіт за 2018 рік.